20130131_110952
Våra receptionister: Margaretha, Maggan, Barbro, Kitti

Här finns vår adress och kontaktuppgifter till alla som jobbar i Pingstkyrkan

Pingstkyrkan
Smedjegatan 23
632 20 ESKILSTUNA
Tel: 016 15 59 70
E-post: info@pingsteskilstuna.se

Bankgiro nr:
132-0530
Swish nr. 123 175 8945
Organisations.nr: 818000-0815



PASTORER

Carl-Vilhelm Hasselgren – Föreståndare
Kontor:016 15 59 70
Mob: 076 947 57 77
E-post:cv.hasselgren@pingsteskilstuna.se

Ruth Hasselgren – Pastor
Kontor:016 15 59 70
Mob: 076 942 70 77
E-post:ruth.hasselgren@pingsteskilstuna.se


PASTOR BARN & FAMILJE

Annika Nilsson  – Barn & familjepastor
Mob: 0768 900 202
Kontor: 016 15 59 71
E-post: annika.nilsson@pingsteskilstuna.se

Andrijana Olsson  – Barnledare – Söndagsskola
Kontor: 016 15 59 71
E-post: barnkontoret@pingsteskilstuna.se


PASTOR – UNGA GENERATION

Malin Hagenfors – Pastor med ansvar för unga
Mob: 076 214 56 93
Kontor: 016 15 59 76
E-post: malin.hagenfors@pingsteskilstuna.se

Hanna Sandenor – Ungdomsledare ALIVE och Ledare för Highlight (Tweens)
Mob: 072 014 50 90
Kontor: 016 15 59 76
E-post: hanna.sandenor@pingsteskilstuna.se


EVANGELISATION

Alberth Andersson – Evangelisation, TBS & Alive ledare, Skolkyrkan
Mob: 076 286 48 63
Kontor: 016 15 59 76
E-post: alberth.andersson@pingsteskilstuna.se

Marita Takala – Evangelisation, Alphakurs
Mob: 070 417 68 14
E-post: marita.takala@pingsteskilstuna.se


MISSION

Allan Ekstedt – Missionssekreterare
Mob: 070-513 80 50
Kontor: 016 15 59 80
E-post: allan.ekstedt@gmail.com


INTEGRATIONSARBETE

Patrick Ölund
Mob: ‪073-811 78 50
Kontor: 016 15 59 80
E-post: ‪patrick.olund@pingsteskilstuna.se


ADMINISTRATION

Claes-Göran Gustafsson – Ekonomi
Kontor: 016 15 59 74
E-post: claes-goran.gustafsson@pingsteskilstuna.se


LP-VERKSAMHETEN

Plusgiro nr: 618 53 25-5
LP Eskilstuna – Swish: 123 337 8742
E-post: lp@pingsteskilstuna.se


Gert Jonsson – Föreståndare Kontakten ”Lyktan” Eskilstuna
Mob: 076 85 58 505


SECOND HAND

Pedher Skoog – verksamhetschef
Kontor: 016 12 30 40
Mobil: 070-8495760
E-post: pedher.skoog@pingsteskilstuna.se

secondhand@pingsteskilstuna.se
www.pingst-secondhand.se/


ASTRARNA – Trygghetsboende

Lisa Westerdahl M. – Värdinna

Kontaktperson: Bo Nilsson
Mob: 0733 87 90 75


FINSKA FÖRSAMLINGEN

Esko Hautakoski – ordförande
Mob: 070 874 22 83
Kontor: 016 15 59 81
E-post: finska@pingsteskilstuna.se
www.kotikirkko.se


SKOLKYRKAN

Plusgiro nr: 498 55 14-1

Bengt-Göran Backman – Skolpastor
Mob: 0760-20 53 07
E-post: bg@elimkyrkan.com

Annika Nilsson – Bibeläventyret
Mob: 0768 900 202
Kontor: 016 15 59 71
E-post: annika.nilsson@pingsteskilstuna.se

Alberth Andersson– Elevcoach Stålforsskolan
Mob: 076 286 48 63
E-post: alberth.andersson@pingsteskilstuna.se


SJUKHUSKYRKA

Sjukhuspastor

Mattias Gustafsson –
Pastor Fristadskyrkan Eskilstuna

mobil 070-276 02 24
Växel: 016 -103000


E-post: mattias.gustafsson@fristadskyrkan.se