20130131_110952
Våra receptionister: Margaretha, Maggan, Barbro, Kitti

 


Här finns vår adress och kontaktuppgifter till alla som jobbar i Pingstkyrkan

Pingstkyrkan

Smedjegatan 23
632 20 ESKILSTUNA
Tel: 016 15 59 70
E-post: info@pingsteskilstuna.se

Bankgiro nr: 132-0530
Swish nr. 123 175 8945
Organisations.nr: 818000-0815


PASTORER

Ruth & Carl-Vilhelm Hasselgren

Ruth-Carl-Vilhelm-HasselgrenCarl-Vilhelm Hasselgren – Föreståndare
Kontor:016 15 59 70
Mob: 076 947 57 77
E-post: cv.hasselgren@pingsteskilstuna.se

Ruth Hasselgren – Pastor
Kontor:016 15 59 70
Mob: 076 942 70 77
E-post: ruth.hasselgren@pingsteskilstuna.se

 

 

 

 


BARN & FAMILJE

Annika NilssonAnnika Nilsson  – Barn & familjepastor
Mob: 0768 900 202
Kontor: 016 15 59 71
E-post: annika.nilsson@pingsteskilstuna.se

 

 

 

 


ALIVE – unga generation

Malin Hagenfors – Pastor med ansvar för unga

Mob: 076 214 56 93
Kontor: 016 15 59 76
E-post: malin.hagenfors@pingsteskilstuna.se

 

 

 


MISSION

Allan Ekstedt_maj_brev_2011
 

Allan Ekstedt – Missionssekreterare

Mob: 070-513 80 50

Kontor: 016 15 59 80

E-post: allan.ekstedt@gmail.com

 

 

 


INTEGRATIONSARBETE

Francois abbelanFrancois Abellan
Mob: ‪0708-495760
E-post: ‪francois.abellan@pingsteskilstuna.se

 

 

 

 


SKOLKYRKAN

Plusgiro nr: 498 55 14-1

Bengt-Göran Backman – Skolpastor
Mob: 0760-20 53 07
E-post: bg@elimkyrkan.com

Annika Nilsson – Bibeläventyret
Mob: 0768 900 202
Kontor: 016 15 59 71
E-post: annika.nilsson@pingsteskilstuna.se

Sara Wiklöf– Elevcoach Stålforsskolan
Mob: 0736-97 77 64
E-post: sara.wiklof@pingstarla.se

 


ADMINISTRATION

Claes-Göran Gustafsson – Ekonomi
Kontor: 016 15 59 74
E-post: claes-goran.gustafsson@pingsteskilstuna.se

 


FINSKA FÖRSAMLINGEN

www.kotikirkko.se

Esko Hautakoski
Mob: 070 874 22 83
Kontor: 016 15 59 81
E-post: finska@pingsteskilstuna.se

 


SECOND HAND

Barbro Franzon 
Kontor: 016 12 30 40
E-post: secondhand@pingsteskilstuna.se

 

 


ASTRARNA

Lisa Westerdahl M. – Värdinna

Kontaktperson: Bo Nilsson
Mob: 0733 87 90 75

 


LP-VERKSAMHETEN

Plusgiro nr: 618 53 25-5

LP Eskilstuna – Swish: 123 337 8742

Personal

Gert Jonsson

Föreståndare Kontakten ”Lyktan” Eskilstuna

Mob: 076 85 58 505